You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Sporting

Helmet për skijim / Scott Chase 2 Plus wine red / M

100,00€
  • Brendi: Scott
  • Kodi: 7613368545316
  • Disponueshmëria: Në Stok

Per blerjet mbi 200 euro ne Shqiperi dhe Maqedoni te Veriut na kontaktoni ne ndonjerin prej numrave: +38349419920 ose +38349670940.

Helmeta Chase 2 Plus nga SCOTT është helmeta perfekte për skijimin e përditshëm me shumë mbrojtje dhe rehati.

 

Ndërtimi: PC në konstruksion Mold me guaskë të brendshme EPS; Pjesa e sipërme e polikarbonatit

Sistemi i përshtatjes: Sistemi i përshtatjes WRAS 2: Sistemi i rregullimit rrotullues i lehtë për t'u përdorur (RAS) siguron një përshtatje ideale dhe rehati maksimale.

Ventilim aktiv: Një rrëshqitës i vetëm, i lehtë për t'u përdorur në pjesën e sipërme të helmetës

Sistemi i mbrojtjes së trurit MIPS®: Mbrojtje e përmirësuar kundër goditjeve me kënd, reduktim i forcave rrotulluese në tru

Teknologjia e tingullit të pastër 360°: Pjesë me formë të veçantë brenda që përmirëson lokalizimin e zërit

Madhësia M: Perimetri i kokës: 55-59 cm

Shkruaj koment

    1           5
Captcha

PRODUKTE TJERA